ALKS STAL Grudziądz
Strona Główna · Download · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj29 Marca 2024 10:24

Krótka relacja z XIX MWK 2007
Pierwszy półetap – jazda indywidualna na czas rozgrywany był przy pięknej słonecznej pogodzie na dystansie 4km. Wysoką klasę wykazali zawodnicy Francji, którzy osiągali bardzo dobre rezultaty, jednak pod koniec wystartował zawodnik reprezentacji Polski Michał Kwiatkowski, który uzyskał pierwszy rezultat, natomiast zawodnicy Francji zajęli II, III, IV i VI miejsce.
Drugi półetap – start wspólny został rozegrany na trasie okrężnej z Gruty do Łasina długości 88km. Przy bardzo silnym wietrze peleton bardzo szybko się porozrywał i trwała zacięta walka na całej trasie. Etap obfitował w wiele kraks co spowodowało, że z wyścigu wycofało się 14 zawodników. Na metę przyjechało trzech zawodników z przewaga 14sek., a zwyciężył Michał Kwiatkowski, drugi był Słowak Peter Sagan, a trzeci Thomas Bonin. Trudne Warunki atmosferyczne spowodowały, że po pierwszej trójce przyjechało na metę wiele grup kolarzy a ostatni miał do zwycięzcy ponad 30 min straty.
Drugi etap – start wspólny rozegrany został na trasie okrężnej Chełmno - Chełmno długości 100,5km. Etap ten obfitował w dużo ucieczek na pofałdowanej trasie i przy silnym wietrze, jednak na metę przyjechał duży dziewięćdziesięcioosobowy peleton, z którego najszybciej finiszował Kirill Baranov wygrywając minimalnie z Michałem Kwiatkowskim, a na trzecim miejscu finiszował Peter Sagan ze Słowacji. Z etapu tego w wyniki dużej kraksy wycofało się 10 zawodników.
Trzeci etap – start wspólny rozegrany został na trasie okrężnej Jabłonowo Pomorskie - Jabłonowo Pomorskie długości 96,5km. Również i na tym etapie towarzyszył kolarzom silny wiatr co spowodowało, że obserwowaliśmy wiele ucieczek i cały peleton podzielił się na kilkanaście grupek i na metę przyjechało dziesięciu zawodników, z których zwyciężył Nikita Novikow z Rosji 1 na drugim miejscu uplasował się Kirill Baranom. A trzeci był Michał Kwiatkowski. Kolejni zawodnicy przyjeżdżali w małych grupach, a ostatni zawodnicy przyjechali ze stratą 19min do zwycięzcy. Na tym etapie wycofało się 22 zawodników.
Czwarty ostatni etap tegorocznego wyścigu rozegrany został na trasie Grudziądz – Grudziądz długości 112km. Etap rozgrywany był w spokojnej atmosferze jednak odnotowaliśmy dużo ucieczek, które były likwidowane przez peleton. Ostatecznie na metę przyjechało ponad pięćdziesięciu zawodników, a zwyciężył Kamil Śmigrowski na drugim miejscu uplasował się Paweł Sztobryn, a trzeci był Ilnur Zakarin z Rosji 2 na piątym lider Michał Kwiatkowski, który w sposób zdecydowany wygrał cały wyścig oraz wszystkie klasyfikacje (co zdarzyło się pierwszy raz w całej dotychczasowej historii wyścigu).

Dodane przez Jacek dnia 01 maja 2007 20:29:03 6860 Czytań · Drukuj Drukuj