Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów - 04-12.08.2007 Aguascalientes - Meksyk ( dzień drugi )
Dodane przez Jacek dnia 06 sierpnia 2007 09:00:00
MP 2007 Srebrny medal Torowych Mistrzostw Świata Juniorów w wyścigu Scratch wywalczył Piotr Kasperkiewicz (TK Kalisz). Wyniki końcowe 

MŚJ 2007 - Sratch

Wyniki reprezentantów Polski:
2 miejsce- wyścig Scratch Piotr Kasperkiewicz Wyniki końcowe
7 miejsce- sprint Renata Dąbrowska 
10 miejsce- keirinKonrad DąbkowskiWyniki końcowe

Rozszerzona zawartość newsa
MP 2007 Srebrny medal Torowych Mistrzostw Świata Juniorów w wyścigu Scratch wywalczył Piotr Kasperkiewicz (TK Kalisz). Wyniki końcowe

MŚJ 2007 - Sratch

Opis wyścigu

Już na pierwszej rundzie "wyścigu na kreskę" zaatakował rosyjski zawodnik Aleksander Pietrowskij, po chwili dołączył do niego Piotr Kasperkiewicz. Dość szybko, zgodnie współpracująca dwójka zawodników uzyskała przewagę połowy toru wykorzystując zawahanie zawodników, którzy nie kwapili się do pogoni.

Gdy przewaga dwójki uciekających wzrosła do 1 toru zaczął się szaleńczy pościg. Zawodnicy jeden po drugim próbowali poderwać grupę do pogoni co skutecznie się im udawało. Gdy przewaga uciekającej dwójki zmalała do 20-30 metrów z ucieczki zrezygnował rosyjski zawodnik. W tym momencie wydawało się, że Piotr Kasperkiewicz także zrezygnuje, ale Polak zdecydował się na rozpaczliwe, ale co się później okazało genialne posunięcie - postanowił kontynuować ucieczkę samotnie.

Gdy grupa wchłonęła zawodnika rosyjskiego rozjechała się, co spowodowało, że Piotr Kasperkiewicz dość ponownie szybko oddalił się od grupy. Gdy uzyskał przewagę 1 toru grupa poderwała się do pościgu, ale były to krótkie i pojedyncze "skoki". Po jednym z nich, od grupy oderwał się australijski zawodnik Travis Meyer. Wykorzystując kolejne rozjechanie się zasadniczej grupy Piotr resztkami siły zdublował peleton. Po kilku rundach grupę zdublował również zawodnik z Australii. Od tego momentu dwaj uciekinierzy wspólnie kasowali wszelkie odjazdy, aby nie doprowadzić do zdublowania grupy przez kolejnych zawodników.

Na 5 okrążeń do mety, gdy zawodnicy zaczęli ustawiać się do finiszu nastąpiła kraksa trójki zawodników. Piotr Kasperkiewicz w ostatniej chwili uniknął upadku, ale stracił przez to kontakt z czołówką grupy, w której był Meyer. Na 1,5 rundy do końca od grupy oderwał się Wenezuelczyk Angel Pulgar, który jako pierwszy z grupy minął linię mety zdobywając tym samym brązowy medal. Z zawodników, którzy mieli nadrobione okrążenie pierwszy finiszował Meyer, który tym samym został mistrzem świata. Polak zdobył srebro.

Źródło http://www.pzkol.pl/