Sobotnie starty kolarzy ALKS Stal Grudziądz
Dodane przez Jacek dnia 22 maja 2010 20:30:00
III etap na Litwie. Start wspólny 118 km. Do mety przyjechała 14 osobowa ucieczka z przewagą około 2 minut nad peletonem. 3 miejsce zajął Mateusz Mikulicz, w ucieczce byli jeszcze M. Trepkowski, P. Kubiak i Patryk Komisarek, który upadł przy wjeżdzie na tor kolarski w Kłajpedzie prowadząc stawkę kolarzy jednak zgodnie z przepisami zaliczono mu czas ucieczki, choć szkoda bo prawdopodobnie byłby zwycięzcą tego etapu. W generalnej klasyfikacji drugi jest Mateusz Mikulicz, który jest najlepszym góralem tego wyścigu, a koszulkę sprintera zachował Paweł Lewandowski. Jutro ostatni etap kryterium uliczne w Kłajpedzie 60 km.

II Etap zawodów torowych w Brnie. Wśród elity 2 był Dawid Głowacki a Mateusz Nowaczek 4. Wśród Kadetów 3 miejsce zajął Łukasz Klasiński a 5 Szymon Czmoch.
III Etap zawodów torowych w Brnie. Wśród elity wygrał Paweł Brylowski a 4 był Mateusz Nowaczek. Wśród kadetów Czmoch był 5 a Klasiński 7.

Kryterium uliczne w Giżycku. Wśród juniorów młodszych wygrał zawodnik ALKS Stal Grudziądz Paweł Madrak a trzeci był jego brat Tomasz. Bliżników rozdzielił Szymon Rekita z Biskupca.