MP 2009 Tor (Elita) - Pruszków 11-13.09.2009
Dodane przez Jacek dnia 13 września 2009 19:00:00
W dniach 11-13.09.2009 w Pruszkowie odbywały się Mistrzostwa Polski na Torze w kategorii Elita.

W pierwszym dniu zawodnicy ALKS "STAL" Grudziądz zdobyli 6 medali. W wyścigu 4000 m na dochodzenie  brązowy medal zdobył Grzegorz Stępniak. W wyścigu na 3000m na dochodzenie kobiet brązowy medal wywalczyła Paulina Cywińska. W Keirinie dwa pierwsze miejsca należały do kolarzy ALKS STAL złoty medal Adrian Tekliński a srebrny Łukasz Kwiatkowski, zaś na dystansie 1000 m srebrny medal zdobył Adrian Tekliński a brązowy Dawid Hirsz.

W drugim dniu 4 kolejne medale, złoty drużyny na 4000 m ( Dawid Głowacki, Paweł Brylowski, Grzegorz Stępniak, Mateusz Nowaczek), dwa w sprincie tym razem Łukasz Kwiatkowski złoto a adrian Tekliński srebro. W wyścigu punktowym Paulina Cywinska zdobyła swój drugi brazowy medal.

W trzecim dniu dwa nasze zespoły w sprincie drużynowym stanęły na podium odpowiednio na pierwszym ( Adrian Tekliński, Łukasz Kwiatkowski, Krzysztof Szymanek ) i trzecim stopniu ( Dawid Hirsz, Rafał Sarnecki, Juliusz Polak ). Srebro w wyścigu Madison wywalczyli Dawid Głowacki i Paweł Brylowski. W wyścigu Scratch kolejne dwa pierwsze miejsca na podium Grzegorz Stępniak złoty a Paweł Bernas srebrny medal.

Łączny dorobek zawodników ALKS STAL to 15 medali ( 5 złotych , 5 srebrnych i 5 brązowych ).