XV Ogólnolpolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym - Łódź 7-9.08.2009
Dodane przez Jacek dnia 07 sierpnia 2009 11:00:00
W Łodzi w dniach 7-9.08.2009 rozgrywana jest XV Ogólnopolska Olimpiadza Młodzieży w kolarstwie torowym, w której startują reprezentanci ALKS "STAL" Grudziądz.

W pierwszym dniu zawodów w eliminacjach do wyścigu na 2000m Rafał Jeziorski zajął 1 miejsce i pojedzie o złoty medal, Mateusz Trepkowski zajął 5 zaś Mateusz Mikulicz 7 miejsce. W eliminacjach do sprintu (200m ze startu lotnego) Lucjusz Kardaś zajął 2 miejsce. W wyścigu na 2000m dziewcząt Aleksandra Kardas zajęła 9 miejsce.
Ostatecznie Rafał Jeziorski zdobył srebrny medal ( wyścig finałowy rozgrywany był dwukrotnie, w pierwszym sędziowie o jedno okrążenie wcześniej "odzwonili" ostatnie okrążenie), zaś Lucjusz Kardaś przegrał w walce o półfinał. W wyścigu na 500m Lucjusz Kardaś zajął 9 miejsce

Wyniki 500m chłopcy
Wyniki 2000m chłopcy
Wyniki 2000m dziewczęta

W drugim dniu zawodów drużyna ALKS "STAL" Grudziądz w sprincie drużynowym w składzie Lucjusz Kardaś, Fabian GłogowskiRafał Jeziorski wywalczyła złoty medal. Drużyna w składzie  Mateusz TrepkowskiRafał Jeziorski, Mateusz Mikulicz i Patryk Kubiak w eliminacjach do wyścigu na 3000m zajęła 3 miejsce i pojedzie o brązowy medal zaś druga drużyna zajęła 7 miejsce.
Drużyna w wyścigu na 3000m (wygrywając zdecydowanie) zdobyła brązowy medal. Lucjusz Kardaś w sprincie ostatecznie został sklasyfikowany na 6 miejscu.

Wyniki sprint dziewczat

W trzecim dniu zawodów dorobek kolarzy ALKS "STAL" Grudziądz zwiększył się o kolejne miejsca na podium. W wyścigu punktowym Mateusz Mikulicz wywalczył srebrny medalRafał Jeziorski brązowy medal zaś Mateusz Trepkowski zajął 5 miejsce. W wyścigu Keirin Lucjusz Kardaś zajął 4 miejsce a Fabian Głogowski 8 miejsce. W wyścigu Madison Mateusz Mikulicz i Mateusz Trepkowski wywalczyli srebrny medal. W wyścigu punktowym dziewcząt Aleksandra Kardas zajęła 8 miejsce.