Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Mińsk (Białoruś) 15-19 lipca 2009 ( Dzień pierwszy )
Dodane przez Jacek dnia 15 lipca 2009 11:30:00
W pierwszym dniu odbywających się w Minsku Mistrzostwach Europy na Torze w sesji przedpołudniowej w eliminacjach wyścigu na 4 km w kat U-23 Adrain Kurek zajął 4 miejsce i wieczorem będzie jechał o brązowy medal, zaś Paweł Brylowski został sklasyfikowany na 6 miejscu. Obydwaj zawodnicy uzyskali czasy lepsze od ich rekordów zyciowych a przy okazji Adrian Kurek po raz kolejny poprawił wynikiem 4:28,3 Rekord Kraju. Drużyna Juniorów na dystansie 4km, w składzie której jechał Mateusz Nowaczek, zajęła 5 miejsce.
W sesji wieczornej nie udała się walka Adriana Kurka o brązowy medal. Adrian Tekliński w wyścigu na 1km zajął 8 miejsce.