Puchar Swiata na Torze - Kopenhaga 13-15.02.2009 (Podsumowanie)
Dodane przez Jacek dnia 16 lutego 2009 10:00:00
W dniach 13-15.02.2009 odbyła się ostatnia (piąta) seria Puchar Świata w kolarstwie torowym w Kopenhadze. Pozytywnie należy ocenić start naszych zawodników. Szczególnie cieszy postawa młodego zawodnika Adriana Teklińskiego, który w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego zajął 10 miejsce uzyskując czas 1.04.510 zdobywając jednocześnie pierwsze punkty w rankingu Pucharu Świata (startowało 27 zawodników) dla naszego Klubu. W grupie 44 zawodników w sprincie indywidualnym zajął 17 miejsce, do dalszych rozgrywek kwalifikowało się 16 zawodników i zabrakło naszemu zawodnikowi zaledwie 0,012 tysięcznych sekundy. W tej samej konkurencji startował również Łukasz Kwiatkowski, który ze startu lotnego na 200 m zajął V miejsce i w dalszych rozgrywkach zajął 11 miejsce. W sprincie drużynowym, gdzie startował Łukasz Kwiatkowski, drużyna zajęła VI miejsce. Start drużyny na 4000 m na dochodzenie, gdzie startowało trzech naszych zawodników (Jakub Średziński, Dawid Głowacki i Paweł Brylowski) wypadł znacznie lepiej a niżeli w Pekinie, bowiem uzyskany rezultat 4.16.370 dał 11 miejsce.
Z wstępnych wyliczeń wynika, że do Mistrzostw Świata w Pruszkowie (25-29.03.2009) zakwafilikuje się około 5-6 zawodników z naszego Klubu. Ostateczne kwalifikacje poznamy po ogłoszeniu przez władze UCI w najbliższych dniach o czym poinformujemy.