MP 2008 Tor (Elita) - Szczecin 12-14.09.2008
Dodane przez Jacek dnia 12 września 2008 19:00:00
W dniach 12-14.09.2008 w Szczecinie odbywałają się Mistrzostwa Polski na Torze w kategorii Elita.

W pierwszym dniu zawodnicy ALKS "STAL" Grudziądz zdobyli 5 medali. W wyścigu 4000 m na dochodzenie całe podium należało do kolarzy ALKS "STAL" Grudziądz, złoty medla zdobył  Tomasz Krysztofik, srebrny Dawid Głowacki, zaś brązowy Paweł Brylowski. W Keirinie srebrny medal wywalczył Rafał Sarnecki, zaś na dystansie 1000 m brązowy medal zdobył Adrian Tekliński.

W drugim dniu 3 kolejne medale, złoty drużyna na 4000 m ( Dawid Głowacki, Tomasz Krysztofik, Paweł Brylowski, Mateusz Nowaczek) oraz Łukasz Kwiatkowski w sprincie i brązowy drużyna kobiet na 3000 m ( Natalia Mitkowska, Katarzyna Pik, Paulina Cywinska ).

W trzecim dniu dwa nasze zespoły w sprincie drużynowym stanęły na podium odpowiednio na drugim ( Adrian Tekliński, Łukasz Kwiatkowski, Krzysztof Szymanek ) i trzecim stopniu ( Dawid Hirsz, Rafał Sarnecki, Juliusz Polak ) , takie same miejsca zajęli również w madisonie srebro ( Tomasz Krysztofik, Artur Komisarek ) brąz ( Dawid Głowacki, Paweł Brylowski ) .

Łączny dorobek zawodników ALKS STAL to 12 medali ( 3 złote , 4 srebrne i 5 brązowych ).