ALKS STAL Grudziądz
Strona Główna · Download · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj17 Październik 2018 16:57

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Glasgow 6.08.2018
W piątym dniu Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym wystartowała tylko Urszula Łoś , która w eliminacjach wyścigu na 500m uzyskała 4 czas (33.826 sek) co jest nowym Rekord Polski i awansowała do wyścigu finałowego.
W finale wyścigu na 500m zajęła 5 miejsce.

500m Kobiet - eliminacje
500m Kobiet - finał

Jacek dnia 06 sierpień 2018 22:00:00 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Glasgow 5.08.2018
W czwartym dniu Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym startowali Mateusz Lipa , Rafał Sarnecji i Bartosz Rudyk

W sprincie Mateusz Lipa uzyskała 14 czas w eliminacjach a Rafał Sarnecki 18 i  awansowali do 1/16.
W 1/16 obaj wygrali swoje biegi. W 1/8 Mateusz Lipa przegrał  z Harrim Lavreysenem a Rafał Sarnecki przegrał z Jeffreyem Hooglandem i obaj dopadli z dalszej rywalizacji.

Sprint - eliminacje
Sprint - 1/16
Sprint - 1/8

Bartosz Rudyk uzyskał 13 czas eliminacji wyścigu na 4000m.

4000m - eliminacje

Jacek dnia 05 sierpień 2018 22:00:00 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Glasgow 4.08.2018
W trzecim dniu Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym wystartowała tylko Urszula Łoś , która w sprincie uzyskała 20 czas w eliminacjach i awansowała do 1/16.
W 1/16 wygrała z reprezentantka Irlandii Robyn Steward zaś w 1/8 przegrała z Rosjanką Anastasią Voinovą i odpadła z dalszej rywalizacji.

Sprint Kobiet - eliminacje
Sprint Kobiet - 1/16
Sprint Kobiet - 1/8

Jacek dnia 04 sierpień 2018 23:00:00 0 Komentarzy · 120 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Glasgow 3.08.2018
W dwóch pierwszych dniach Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym rozegrano trzy konkurencje z udziałem zawodników ALKS STAL Grudziądz.

W sprincie drużynowym Kobiet drużyna w składzie z Urszulą Łoś uzyskała 7 czas w eliminacjach ( poprawiając rekord polski - 33.826 ) a po przegranej w pierwszej rundzie została sklasyfikowana na 8 miejscu

Sprint drużynowy Kobiet - eliminacje
Sprint drużynowy Kobiet - pierwsza runda
W wyścigu drużynowym na dochodzenie drużyna w składzie z Adrianem Teklińskim (eliminacje) i Bartoszem Rudykiem (pierwsza runda) uzyskała 8 czas w eliminacjach a po wygraniu w pierwszej rundzie zajęła ostatecznie 5 miejsce

Wyścig drużynowy na dochodzenie - eliminacje
Wyścig drużynowy na dochodzenie - pierwsza runda

W sprincie drużynowym drużyna w składzie z Rafałem Sarnecki, Krzysztofem Makselem i Mateuszem Lipą w eliminacjach uzyskała 6 czas. W pierwszej rundzie wygrała z drużyną Wielkiej Brytanii i awansowała do biegu o brązowy medal. W wyścigu finałowym przegrała i zajęła ostatecznie 4 miejsce.

Sprint drużynowy - eliminacje
Sprint drużynowy - pierwsza runda
Sprint drużynowy - finał

Jacek dnia 03 sierpień 2018 22:00:00 0 Komentarzy · 106 Czytań · Drukuj · PDF
XXIV Ogólnolpolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym - Pruszków 2.08.2018
W trzecim dniu XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym reprezentanci ALKS STAL Grudziądz zdobyli 4 medale.

Złoty medal - Madison Przemysław Deręgowski, Radosław Lewandowski
Srebrny medal - Madison Kobiet Iga Wiklińska, Julia Włodarczyk
Srebrny medal- Keirin Filip Rabizo
Brązowy medal- Madison KobietKarolina Urban, Wiktoria Milda

Łącznie zawodnicy i zawodniczki ALKS STAL Grudziądz zdobyli 10 medali ( 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe ) co dało zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. W klasyfikacji województw zwyciężyło Kujawsko-Pomorskie.

Wyniki trzeciego dnia

Jacek dnia 02 sierpień 2018 16:00:00 0 Komentarzy · 120 Czytań · Drukuj · PDF
W drugim dniu XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym reprezentanci ALKS STAL Grudziądz zdobyli 3 medale.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Glasgow 2-7.08.2018
W dniach 2-7.08.2018 w Glasgow odbywać się będą Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. W zawodach wystartuje sześcioro zawodników ALKS STAL Grudziądz:

Urszula Łoś ( sprint, sprint drużynowy, keirin, 500m )

Rafał Sarnecki ( sprint drużynowy, sprint ),
Krzysztof Maksel ( sprint drużynowy, Keirin ),
Mateusz Lipa ( sprint, Keirin )
Bartosz Rudyk ( wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie )
Adrian Tekliński ( wyścig drużynowy na dochodzenie )

ME można oglądać bezpośrednio na kanale Eurosportu oraz TVP Sport w dniach 2-7.08.2018

Program i wyniki na stronie

Jacek dnia 01 sierpień 2018 22:00:00 0 Komentarzy · 124 Czytań · Drukuj · PDF
W dniach 31.07-2.08.2018 w Pruszkowie rozgrywana jest XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym. W pierwszym dniu reprezentanci ALKS STAL Grudziądz zdobyli 3 medale.

Złoty medal - wyścig drużynowy Kobiet:  Wiktoria Milda, Iga Wiklińska, Sylwia Kulczyk,
Julia Włodarczyk, Karolina Urban
 Srebrny medal - sprint drużynowy: Filip Rabizo, Szymon Welens, Tomasz Dobrzyński
 Brązowy medal- sprint drużynowy Kobiet:Iga Wiklińska, Julia Włodarczyk

Wyniki pierwszego dnia

Jacek dnia 01 sierpień 2018 07:00:00 0 Komentarzy · 100 Czytań · Drukuj · PDF
XXIV Ogólnolpolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie - Koziegłowy-Pińczyce 14-15.07.2018
W dniach 14-15.07.2018 w miejscowości Koziegłowy i Pińczyce rozegrano XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kolarstwie szosowym, na której reprezentanci ALKS STAL Grudziądz zajęli 3 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Pełne wyniki

Jacek dnia 16 lipiec 2018 07:00:00 0 Komentarzy · 144 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Polski Juniorów Młodszych/Juniorek Młodszych - Szczecin 6-8.07.2018
Wyniki Pucharu Polski Juniorów Młodszych/Juniorek Młodszych rozegranego w dniach 6-8.07.2018 w Szczecinie

Jacek dnia 09 lipiec 2018 10:00:00 0 Komentarzy · 147 Czytań · Drukuj · PDF
GP Polski w kolarstwie torowym
W dniach 6-8.07.2018 w Pruszkowie rozegrano GP Polski w kolarstwie torowym. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ALKS STAL Grudziądz. W sprincie drużynowym zwyciężyła drużyna w składzie Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel oraz Maciej Bielecki ( Gryf Szczecin ) a czwarte miejsce zająła drużyna z Mateuszem Lipą. Drużyna w składzie z Bartoszem Rudykiem i Adrianem Teklińskim zwyciężyła w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Bartosz Rudyk wygrał wyścig Scrach. Urszula Łoś i Magdalena Karwacka (Darłowo) zajęły 2 miejsce w sprincie drużynowym Kobiet. Urszula Łoś zajęła 3 miejsce w Sprincie i 4 miejsce w Keirinie. Rafał Sarnecki zajął 4 miejsce w sprincie zaś Mateusz Lipa zajął 6 miejsce w Keirinie.
Z powodu kontuzji nie startował Mateusz Rudyk.

Wyniki:  1 dzień