ALKS STAL Grudziądz
Strona Główna · Download · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj19 Kwietnia 2024 11:54

razy
Puchar Swiata na Torze - Kopenhaga 13-15.02.2009 (Dzień 1)
W pierwszym dniu Pucharu Świata na torze Łukasz Kwiatkowski wraz z kolegami zajął 6 miejsce w sprincie drużynowym, zaś Jakub Sredziński zajął 15 miejsce w wyścigu na dochodzenie.
Na treningu przed zawodami Adrian Tekliński uczestniczył w kolizji spowodowanej przez zawodniczkę z Chin. W wypadku tym najbardziej ucierpiała polska zawodniczka Dominika Mączka, którą odwieziono do szpitala. Po badaniach szpitalu, w których nie stwierdzono poważniejszych obrażeń oprócz bolesnych potłuczeń, zawodniczka wróciła na tor.

Wyniki eliminacji sprintu drużynowego

Wyniki eliminacji wyscigu na dochodzenie

Jacek dnia 13 lutego 2009 14:30:00 0 Komentarzy · 4788 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Kopenhaga 13-15.02.2009
W dniach 13-15.02.2009 w Kopenhadze odbędzie sie kolejna edycja Pucharu Świata na Torze. W zawodach tych wystartują reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy ALKS "STAL" Łukasz Kwiatkowski (sprint drużynowy, sprint), Adrian Teklinski (1km, keirin, sprint), Jakub Sredziński (wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig na dochodzenie), Paweł Brylowski (wyścig drużynowy na dochodzenie), Dawid Głowacki (wyścig drużynowy na dochodzenie).

Wynik PŚ można śledzić na stronie.

Jacek dnia 11 lutego 2009 20:00:00 0 Komentarzy · 3549 Czytań · Drukuj · PDF
Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2008 rok.
Ukazały się ostateczne wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2008 rok. Wynika z nich, że nasz Klub zdobył 749,30pkt., co zaowocowało 14-tym miejscem wśród 3009 sklasyfikowanych Klubów w kraju. Przed nami znalazły się tylko Kluby wielosekcyjne z dużymi tradycjami jak : Śląsk, Wrocław, AZS AWF Warszawa, Polonia Warszawa, Legia Warszawa, AZS AWF Wrocław, AZS AWF Poznań itp.
Na ten dorobek zapracowało 66 zawodniczek i zawodników, którzy zdobywali medale (14 złotych, 14 srebrnych i 16 brązowych) oraz punkty na Mistrzostwach Polski , Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Najwięcej punktów zdobyli Dawid Głowacki - 50, Magdalena Sara - 49, Paweł Kościecha - 47, Adrian Kurek - 46, Paulina Cywińska - 40, Paweł Brylowski - 38, Krzysztof Szymanek - 34 i Adrian Tekliński - 33.

Jacek dnia 28 stycznia 2009 10:00:00 0 Komentarzy · 4454 Czytań · Drukuj · PDF
Nadzieje Olimpijskie - ARENA BGŻ w Pruszkowie 17.01.2009
17 stycznia 2009 roku na torze ARENA BGŻ w Pruszkowie odbyły się Nadzieje Olimpijskie w kolarstwie torowym w kategorii młodzik i junior młodszy. Ton rywalizacji nadawali zawodnicy grudziądzcy dominując te zawody. Cieszy talent tak udanego występu młodego narybku ALKS "STAL" Grudziądz .

2. Marta Słowy "Olimp" Jeżewo 42,81

W zawodach startowało 128 zawodników z terenu całej Polski. Marian Więckowski koordynator szkolenia młodzieżowego w Polskim Związku Kolarskim wysoko ocenił poziom zawodów, a w szczególności zawodników z Grudziądza, którymi opiekowali się trenerzy Ireneusz Sieczkowski, Aleksander Zadykowicz, Karol Olszewski, Roman Jagielski. Kolejny wyjazd ekipy grudziądzkiej na tor BGŻ ARENA w Pruszkowie mógł dojść do skutku dzięki pomocy Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Tadeusza Górskiego w Maruszy k/Grudziądza.

Jacek dnia 20 stycznia 2009 13:00:00 0 Komentarzy · 4574 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Pekin 16-18.01.2009 (Dzień 3)
W trzecim dniu Pucharu Świata na torze w eliminacjach do sprintu Łukasz Kwiatkowski zajął 12 miejsce i awansował do 1/8 a Adrian Teklinski był 24, jednak w 1/8 Łukasz Kwiatkowski przegrał i odpadła z dalszej rywalizacji.

Wyniki eliminacji sprintu

Jacek dnia 18 stycznia 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 5437 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Pekin 16-18.01.2009 (Dzień 2)
W drugim dniu Pucharu Świata na torze Łukasz Kwiatkowski i Adrain Teklinski odpadli w repasażach wyścigu Keirin, zaś drużyna w wyścigu na dochodzenie zajęła 13 pozycję. W wyścigu na 1km Adrain Teklinski zajął 12 miejsce.

Wyniki wyścigu drużynowego na dochodzenie

Wyniki wyścigu na 1km

Jacek dnia 17 stycznia 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 4942 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Pekin 16-18.01.2009 (Dzień 1)
W pierwszym dniu Pucharu Świata na torze Łukasz Kwiatkowski wraz z kolegami zajął 6 miejsce w sprincie drużynowym zaś Adrian Kurek zajął 9 miejsce w wyścigu na dochodzenie.

Jacek dnia 16 stycznia 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 5399 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Pekin 16-18.01.2009
Reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy ALKS "STAL" Łukasz Kwiatkowski (sprint drużynowy, keirin, sprint), Adrian Teklinski (1km, keirin, sprint), Adrian Kurek (wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig na dochodzenie), Paweł Brylowski (wyścig drużynowy na dochodzenie), Dawid Głowacki (wyścig drużynowy na dochodzenie) wylecieli we wtorek na kolejny start w Pucharze Świata na Torze w Pekinie. Podróż przebiegła bez problemów i wszyscy są już na miejscu. Zawody odbywać się będą w dniach 16 - 18.01.2009.

Jacek dnia 14 stycznia 2009 11:00:00 0 Komentarzy · 4336 Czytań · Drukuj · PDF
Internationalen Track Challenge (druga edycja) - Wiedeń 9-10.01.2009 (Dzień 2)
W drugim dniu Międzynarodowych Zawodów "Internationalen Track Challenge" w Wiedniu znów w pierwszoplanowych rolach występowali kolarze ALKS "STAL" Grudziądz.
Jakub Średziński zajął IV miejsce, Grzegorz Stępniak V a Piotr Polus VII w wyścigu Scratch. Łukasz Kwiatkowski zwyciężył w sprincie zaś Adrian Teklinski był II. Dawid Hirsz zajął IV miejsce w Keirinie

Wyniki drugiego dnia

Jacek dnia 10 stycznia 2009 21:00:00 0 Komentarzy · 4845 Czytań · Drukuj · PDF
Internationalen Track Challenge (druga edycja) - Wiedeń 9-10.01.2009 (Dzień 1)
W pierwszym dniu Międzynarodowych Zawodów "Internationalen Track Challenge" w Wiedniu bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze ALKS "STAL" Grudziądz.
W wyścigu na 4000m na dochodzenie całe podium zajęli kolarze ALKS Stal pierwszy był Grzegorz Stępniak, drugi Jakub Średziński a trzeci Tomasz Krysztofik. Adrian Tekliński zajął I miejsce w wyścigu na 1km a Dawid Hirsz był 7. Łukasz Kwiatkowski zajął I miejsce na 200m ze startu lotnego w eliminacjach do sprintu a Adrian Tekliński był III, którego dalsze rundy rozegrane zostaną w dniu jutrzejszym. Drużyna sprinterów w składzie Łukasz Kwiatkowski, Adrian Tekliński i Maciej Bielecki (PTC Pruszków) zajęła I miejsce zaś druga drużyna w składzie Rafał Poper (Gryf Szczecin), Dawid Hirsz i Konrad Dąbkowski (PTC Pruszków) zajęła III miejsce.

Wyniki pierwszego dnia

Jacek dnia 09 stycznia 2009 21:00:00 0 Komentarzy · 4829 Czytań · Drukuj · PDF
Internationalen Track Challenge im Ferry Dusika - 18-20.12.2008 Wiedeń (Dzień 2)
W drugim dniu Międzynarodowych Zawodów "Internationalen Track Challenge im Ferry Dusika" w Wiedniu znów w pierwszoplanowych rolach występowali kolarze ALKS "STAL" Grudziądz.
Dawid Głowacki wraz z Łukaszem Bójko (Tarnowia Tarnowo Podgórne) wygrali wyścig Madison zaś Paweł Brylowski z Grzegorzem Stępniakiem zajęli w tej samej konkurencji VI miejsce. Dawid Glowacki zajął III miejsce a Paweł Brylowski VI w wyścigu Scratch. Adrain Teklinski zajął V miejsce w sprincie i Keirinie

Kilka zdjęć z toru i filmik ( fot. Andrzej Ziętarski )

Jacek dnia 19 grudnia 2008 21:00:00 0 Komentarzy · 4746 Czytań · Drukuj · PDF