ALKS STAL Grudziądz
Strona Główna · Download · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj28 Marca 2024 16:35

Puchar Polski w kolarstwie szosowym mężczyzn I Seria - Ciechanów 19.04.2009
W rozegranej w dniach 18-19.04.2009 w Ciechanowie I Serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym dobrze zaprezentowali się zawodnicy ALKS STAL Grudziądz. W wyścigu ze startu wspólnego w kategorii junior mlodszy 2 miejsce zajął Lucjusz Kardaś, 5 miejsce wywalczył Rafał Jeziorski a 8 był Mateusz Trepkowski. W kategiorii junior 11 miejsce zajął Mateusz Nowaczek. W jeździe indywidualnej na czas w kategori junior młodszy 6 miejsce zajął Paweł Leśniewski, 7 miejsce wywalczył Mateusz Trepkowski a 10 był Rafał Jeziorski.

Wyniki

Jacek dnia 20 kwietnia 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 4396 Czytań · Drukuj · PDF
IX Wielkanocny Wyścig o Puchar Wójta Kłomnice, Rzerzęczyce 11.04.2009
W rozegranym w dniu 11.04.2004 roku w Rzerzęczycach IX Wielkanocnym Wyścigu o Puchar Wójta Kłomnice dobrze spisali się zawodnicy ALKS Stal Grudziądz. Piotr Polus zajął 6 miejsce w kategori Elita/Orlik zaś Mateusz Nowaczek w kategori Junior zajął 8 mejsce.

Jacek dnia 14 kwietnia 2009 18:00:00 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 4939 Czytań · Drukuj · PDF
Adrian Kurek 15 w Criterium de Terrebourg
Loic Herbreteau (Lescar VS) zwyciężył podczas niedzielnego wyścigu Criterium de Terrebourg będącego częścią cyklu Criterium des deux Vallees. 15. pozycję zajął Polak, Adrian Kurek (Mosaic-Diffusion.com-Top 16). 127-kilometrowy odcinek zwycięzca pokonał w 3:06:31sek. wyprzedzając na mecie drugiego Clementa Dupuis i trzeciego Juliena Schicka.
Adrian Kurek stracił do triumfatora 54 sekundy przyjeżdżając na metę w 5-osobowej grupce, w której znajdował się także Jakub Średziński (17. miejsce).

Źródło: s24.pl

Jacek dnia 14 kwietnia 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 4117 Czytań · Drukuj · PDF
Adrian Kurek siódmy w Chrono d`Or
Adrian Kurek reprezentujący francuski zespół Top 16 Cyclisme zajął siódme miejsce podczas kolarskiego wyścigu Chrono d`Or, jazdy indywidualnej na czas długości 24 km.

Jacek dnia 30 marca 2009 20:00:00 0 Komentarzy · 4668 Czytań · Drukuj · PDF
MŚ 2009 - Pruszków 25-29.03.2009 (dzień 4)
MS na torze 2009W czwartym dniu Mistrzostw Świata rozgrywanych w Pruszkowie Łukasz Kwiatkowski zajął 14 miejsce w eliminacjach sprintu i awansował do 1/16.
W 1/16 musiał uznać wyższość Rossa Edgara i odpadł z dalszej rywalizacji.

Adrian Kurek: ''Zawiodła psychika''
Dobry rezultat uzyskała reprezentacja Polski podczas wyścigu drużynowego na dochodzenie, podczas torowych mistrzostw świata w Pruszkowie. Nasi zawodnicy nie są jednak zadowoleni z osiągniętego rezultatu.
Polacy wystartowali w składzie: Dawid Głowacki, Piotr Kasperkiewicz, Jakub Średziński i Adrian Kurek. Wynik 4.13.454 był zaledwie o kilka dziesiątych sekundy gorszy od rekordu Polski w tej konkurencji, jednak nasi reprezentanci czują niedosyt.
- Zawiodła psychika. Nogi były dobre, jednak wszystko rozegrało się w głowie. Sam trochę za wolno rozkręciłem, również nasze zmiany były minimalnie za wolne. Mogliśmy pojechać poniżej 4 minut i 13 sekund, jednak jak widać nie udało się. Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem, na pewno było nas stać na więcej. Pomimo tego optymistycznie patrzymy w przyszłość - powiedział Adrian Kurek.
Nasz reprezentant nawiązał również do wczorajszego występu na 4 kilometry, gdzie został zdyskwalifikowany, jednak z uzyskanego czasu może być zadowolony. - To byłby rekord Polski. Dałem z siebie wszystko. Ukrainiec jechał bardzo mocno i mnie doszedł, lecz później trochę osłabł. Powinienem odpuścić na 10 metrów, aby ponownie go wyprzedzić. Sędziowie uznali że jechałem za blisko, aby móc ponownie go minąć, lecz ja miałem siły i chciałem walczyć o jak najlepszy wynik, człowiek nie kalkuluje w takich momentach. Dla kibiców ta sytuacja to zapewne niezłe show, ja jednak miałem zupełnie inne odczucia po decyzji sędziowskiej.
Przypomnijmy, że Adrian Kurek bardzo dobrze rozpoczął sezon szosowy. Na koncie ma już jedno zwycięstwo w klasyku La Route de l'Atlantique. Już w poniedziałek wraca na obczyznę, aby wziąć udział w sobotnim Pucharze Francji. Jak podkreśla sam zainteresowany, chce odpocząć od kolarstwa torowego i póki co nie zaprzątać sobie nim głowy.
Źródło: "tor-pruszkow2009.pl"

Jacek dnia 27 marca 2009 23:10:00 0 Komentarzy · 4236 Czytań · Drukuj · PDF
MŚ 2009 - Pruszków 25-29.03.2009 (dzień 3)
MS na torze 2009W trzecim dniu Mistrzostw Świata rozgrywanych w Pruszkowie Polska drużyna w składzie której jechali Adrian Kurek, Dawid Głowacki i Jakub Średziński zajęła 13 miejsce w wyścigu druzynowym na 4 km ( 4:13.454 sek ), ocierając się o rekord Polski niepobity już od sześciu lat. Adrian Tekliński zajął 19 miejsce w wyścigu na 1km ( 1:03.887 sek ) poprawiając rekord życiowy

Drużyna 4km
Drużyna 4km
Adrian Tekliński - 1km

Jacek dnia 27 marca 2009 23:00:00 0 Komentarzy · 4800 Czytań · Drukuj · PDF
MŚ 2009 - Pruszków 25-29.03.2009 (dzień 2)
MS na torze 2009W drugim dniu Mistrzostw Świata rozgrywanych w Pruszkowie Adrian Kurek w wyścigu na 4 km uzyskał czas 4.28.105 co byłoby rekoredm kraju gdyby naszego zawodnika nie zdyskwalifikowano.
Przebieg tego wyscigu był nastepujący:
Adrian Kurek wystartował w swoim biegu razem z Wołodymirem Diudią. Po kilku okrążeniach Polak został dogoniony przez Ukraińca, jednak po dwóch okrążeniach Diudia trochę osłabł i został ponownie wyminięty przez Polaka. Sędziowie właśnie ten manewr uznali za niezgodny z przepisami.

Adrian Kurek - 4km

Jacek dnia 26 marca 2009 20:00:00 0 Komentarzy · 4719 Czytań · Drukuj · PDF
MŚ 2009 - Pruszków 25-29.03.2009 (dzień 1)
MS na torze 2009W pierwszym dniu Mistrzostw Świata rozgrywanych w Pruszkowie drużyna sprinterów w składzie w której jechał Łukasz Kwiatkowski zajeła 5 miejsce. Czas który druzyna uzyskał jest nowym rekordem polski i pierwszym poniżej 45 sek.

7. Mateusz Nowaczek
wraz z trenerem Andrzejem Tołomanowem i masażystą Tomaszem Wieczorkiem w dniach 19.02-21.03.2009 przebywali na zgrupowaniu kondycyjnym na greckiej wyspie Rodos w miejscowości Faliraki.
Dzięki uprzejmości greckich sponsorów, a w szczególności Pana Adonisa Athanasion mogli w idealnych warunkach realizować założony plan treningowy i bardzo dobrze przygotować się do sezonu 2009, w którym głównym celem są torowe Mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się na torze w Mińsku.