ALKS STAL Grudziądz
Strona Główna · Download · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj29 Marca 2024 11:28

razy
Puchar Świata na Torze - Cali 10-12.12.2009 (Dzień 1)
W dniu dzisiejszym rozpoczyna się kolejny Puchar Świata na Torze. Zawody odbywać się będą w dniach 10 - 12.12.2009 w Cali (Columbia). W zawodach wystartuje jeden reprezentant Polski Adrian Tekliński (sprint, 1km , Kerin).

Wynik PŚ można śledzić na stronie.

W swojej pierwszej konkurencji Keirinie w pierwszej rundzie zajał 6 miejsce zaś biegu repasażowego nie ukończył (kraksa trzech zawodników). Z powodu kontuzji odniesiionej w Keirinie Adrian nie wystartował w wyścigu na 1km.

Adrian Tekliński nie wystartuje już w kolejnej konkurencji z powodu kontuzji ( złamanie obojczyka ).

Życzymu szybkiego powrotu do zdrowia.

Jacek dnia 10 grudnia 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 5585 Czytań · Drukuj · PDF
Gala 35-lecia ALKS STAL Grudziądz
W dniu 4.12.2009r na obiektach KS „STAL" na osiedlu Mniszek odbyły się uroczystości z okazji 35-lecia powstania ALKS „STAL" Grudziądz. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili Posłowie: Marzenna Drab, Janusz Dzięcioł i Eugeniusz Kłopotek. Przybyli również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, władze PZKol V-ce prezes M.Marszałkowski i sekretarz Generalny J.Potocki.oraz władze samorządowe Grudziądza, Jabłonowa Pom. , Świecia i Łasina, Nie mogło zabraknąć przedstawicieli gmin, z którymi współpracuje klub a byli to wójtowie gmin: Gruty, Grudziądza, Swiecia n/O, Rogóźna, Jeżewa i Stolna.
Podczas tej uroczystości pożegnano Magdalenę Sarę, Patrycję Wiśniewska, Pawła Sarneckiego, Pawła, Kościechę i Pawła Gawrona, którzy z różnych względów zakończyli karierę.

Uhonorowano zawodniczki i zawodników, którzy zdobyli w tym roku medale Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Podziękowano rodzicom medalistów wręczając pamiątkowe posłanie.

Nie zapomniano o tych dzięki którym klub prowadzi tak szeroką działalność i osiąga tak wspaniałe wyniki sportowe. Mamy tu na myśli naszych sponsorów do których należą firmy: OCETIX, Ekobud, INSTALREM, ELEKTROREMONT, FENIKS, EDAR, EBAR, ARPO, DELFIN, ROMAK, ELPA, UNIQA, Zakład Remontowo-Budowlany J.Różeńskiego, EUROK, Zakład Masarski T.Górskiego, MAR-GRAF, HORYZONT, SKODA, BUDOS, LINODRÓB, Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska, Bursa, HN, którym wręczono pamiątkowe statuetki.
Dziękowano wręczając pamiątkowe statuetki kolarskie władzom samorządowym miast i gmin oraz Kujawsko Pomorskiemu Stowarzyszeniu Związków Sportowych w Bydgoszczy.
Wręczano podziękowania byłym i aktualnym trenerom, mechanikom i masażyście, którzy doprowadzili do tych pięknych sukcesów.
Na koniec uhonorowano  pamiątkowymi statuetkami byłych działaczy i zawodników, którzy zbudowali podstawy do rozwoju sekcji kolarskiej na tak wysokim poziomie.
Było wiele ciekawych wspomnień z przeszłości i wszyscy powiedzieli sobie do zobaczenia na kolejnym jubileuszu.

Zdjęcia z uroczystości

Jacek dnia 09 grudnia 2009 20:00:00 0 Komentarzy · 4513 Czytań · Drukuj · PDF
Nasi kolarze we Francji

Adrian Kurek po dwóch sezonach spędzonych w grupie kolarskiej Mosaic-diffusion.com-top16 przenosi się na sezon 2010 do grupy ALBI VELO SPORT, która jest zapleczem zawodowej grupy Pro Tour AG2r La Mondiale.
Piotr Polus natomiast po półtora miesięcznym pobycie we Francji w obecnym sezonie przenosi sie do grupy, w której występował Adrian Kurek czyli Mosaic-diffusion.com-top16.

Jacek dnia 04 grudnia 2009 23:00:00 0 Komentarzy · 5382 Czytań · Drukuj · PDF
Jubileusz 35-lecia ALKS "STAL" Grudziądz
W tym roku mija 35 lat od powołania do życia sekcji kolarskiej. Z tej okazji odbędzie się uroczyste spotkanie wraz z galą medalistów naszego klubu w dniu 4.12.2009r. o godz. 1700 na obiektach (hala sportowa) KS "STAL" ul. Sportowców 3 (Osiedle Mniszek).
Zapraszamy byłych działaczy, trenerów, zawodników oraz sympatyków kolarstwa na tę uroczystość.

Jacek dnia 27 listopada 2009 09:00:00 0 Komentarzy · 4870 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Melbourne 19-21.11.2009 (Dzień 3)
W trzecim dniu Pucharu Świata na torze Dawid Głowacki z Łukaszem Bujko zajęli 7 miejsce w wyścigu Madison.

Jacek dnia 21 listopada 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 4710 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Melbourne 19-21.11.2009 (Dzień 2)
W drugim dniu Pucharu Świata na torze drużyna w składzie Dawid Głowacki, Paweł Brylowski, Grzegorz Stepniak i Piotr Kasperkiewicz zająła 7 miejsce w drużynowym wyścigu na dochodzenie z czasem 4:10.949.

Jacek dnia 20 listopada 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 4733 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Melbourne 19-21.11.2009 (Dzień 1)
Reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy ALKS "STAL" Dawid Głowacki (Madison, wyścig drużynowy na dochodzenie), Paweł Brylowski (wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie) i Grzegorz Stepniak (wyścig drużynowy na dochodzenie) rozpoczynają dzisiaj start w Pucharze Świata na Torze. Zawody odbywać się będą w dniach 19- 21.11.2009 w Melbourne.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie (4000m) Paweł Brylowski zajął 9 miejsce.

Jacek dnia 19 listopada 2009 07:00:00 0 Komentarzy · 4980 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Manchester 30.10 -1.11.2009 ( Dzień 3 )
W trzecim dniu Pucharu Świata na torze drużyna w wyścigu na dochodzenie w składzie z Dawidem GłowackimPawłem Brylowskim, Grzegorzem Stępniakiem zajęła 6 miejsce (4:11.531).
Druzyna - PS 2009 - Manchester
 Drużyna 4000m
( fot. Larry Hickmott )

Drużyna ALKS STAL Grudziądz w składzie Łukasz Kwiatkowski, Krzysztof Szymanek, Adrian Tekliński zajeł 8 miejsce (45.035) w sprincie drużynowym.

Zdjęcia z zawodów
Pełne wyniki

Jacek dnia 01 listopada 2009 11:00:00 0 Komentarzy · 3985 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Manchester 30.10 -1.11.2009 ( Dzień 2 )
W drugim dniu Pucharu Świata na torze Łukasz Kwiatkowski zajął 6 miejsce w eliminacjach do sprintu i awansował do 1/8 Adrian Tekliński zajął 18 miejsce ( w gronie 48 zawodników ) i niestety odpadł z dalszej rywalizacji. W 1/8 niespodziewanie przegrał i odpadł z waliki o wysokie pozycje. W grupie B (9-16 miejsce) doszedł do finału gdzie będzie walczyć o 9 pozycję. Ostatecznie zajął 9 miejsce w sprincie.

Jacek dnia 31 października 2009 14:00:00 0 Komentarzy · 4965 Czytań · Drukuj · PDF
Puchar Świata na Torze - Manchester 30.10 -1.11.2009 ( Dzień 1 )
W pierwszym dniu ( sesja przedpołudniowa ) Pucharu Świata na torze Adrian Teklinski reprezentujący Profesjonalną Grupę Zawodową ALKS "STAL" Grudziądz w pierwszej rundzie wyścigu Keirin nie zdołał wywalczyć jednego z dwóch pierwszych miejsc gwarantujących awans do dalszej rundy i wystartuje w repasażach. W repasażach zajął pierwsze miejscy i awansował do półfinału.
W sesji wieczornej Adrian Teklinski w półfinale zajął 4 miejsce i wystartuje w finale B. Ostatecznie zajął 12 miejsce.

Adrian Tekliński - Keirin Połfinal - PS 2009 - Manchester
 Adrian Tekliński - Keirin Połfinal
( fot. Larry Hickmott )

W wyścigu na 1km Adrian Teklinski zajął 6 miejsce ( 1:02.974 ).

Adrian Tekliński - 1km - PS 2009 - Manchester
Adrian Tekliński - 1km

Puchar Świata na Torze - Manchester 30.10 -1.11.2009
Reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy ALKS "STAL" Dawid Głowacki (wyścig drużynowy na dochodzenie), Paweł Brylowski (wyścig drużynowy na dochodzenie) i Grzegorz Stepniak (wyścig drużynowy na dochodzenie) oraz Grupa Sprinterska ALKS STAL Grudziądz w składzie Łukasz Kwiatkowski (sprint drużynowy, sprint), Krzysztof Szymanek (sprint drużynowy), Adrian Tekliński (sprint drużynowy, 1km , Kerin) rozpoczną jutro start w Pucharze Świata na Torze. Zawody odbywać się będą w dniach 30.10 - 1.11.2009 w Manchesterze.