ALKS STAL Grudziądz
Strona Główna · Download · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj22 Październik 2017 08:31

Zostań kolarzem
Zarząd ALKS "STAL" Grudziądz prowadzi nabór do sekcji kolarskiej dziewcząt i chłopców rocznik 2005-2007. Chętni mogą zgłaszać się od poniedziałku do piątku do sekretariatu klubu, mieszczącego się na osiedlu Mniszek przy ul. Sportowców 3 w Grudziądzu w godzinach od 9 do 15. Bliższych informacji uzyskać można również pod nr tel. 56 46 51331.

Jacek dnia 01 maj 2015 00:00:00 · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Berlin 21.10.2017
W czwartym dniu Mistrzostw Europy Bartosz Rudyk zajął 10 miejsce (4:20.754) w wyścigu indywidualnym na dochodzenie 4000m.

Wyścig indywidualnym na dochodzenie - eliminacje

Jacek dnia 21 październik 2017 22:00:00 0 Komentarzy · 0 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Berlin 20.10.2017
W trzecim dniu Mistrzostw Europy w sesji przedpołudniowej Mateusz Rudyk zajął 6 miejsce (9.778) w eliminacjach sprintu.

Sprint - eliminacje

W 1/16 wygrał i awansował do dalszej rundy.

Sprint - 1/16

W eliminacjach wyścigu na 500m Urszula Łoś zajęła 8 miejsce a Aleksandra Tołomanow 13 miejsce

500m - eliminacje

W sesji wieczornej Mateusz Rydyk wygrał wyścig 1/8 a następnie przegrał w ćwierćfinale po bardzo zaciętych biegach z Mistrzem Świata Denisem Dmitrievem 1:2 i został sklasyfikowany na 6 miejscu.

Sprint - 1/8
Sprint - 1/4
Sprint - klasyfikacja końcowa

Jacek dnia 20 październik 2017 13:40:00 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Berlin 19.10.2017
W drugim dniu Mistrzostw Europy start rozpoczęli zawodnicy ALKS STAL Grudziądz. W drużyna sprinterów w składzie Krzysztof Bilecki (Gryf Szczecin),Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel zajęła 2 miejsce (43.448) i awansowała do 1 rundy.

Sprint drużynowy - eliminacje

W pierwszej rundzie przegrali z Holendrami i ostatecznie zajęli 7 miejsce

Sprint drużynowy - pierwsza runda
Sprint drużynowy - klasyfikacja końcowa

W pierwszej rundzie wyścigu drużynowego na dochodzenie drużyna w składzie z Mateuszem Rudykiem wygrała ze Szwajcarami ustanawiając nowy rekord Polski ( 3:58.523 ) ale mimo tego zajęła 6 miejsce.

Wyścig drużynowy na dochodzenie - 1 runda
Wyścig drużynowy na dochodzenie - klasyfikacja końcowa

Jacek dnia 19 październik 2017 23:00:00 0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym - Berlin 18-22.10.2017
W dniach 18-22.10.2017 w Berlinie odbywać się będą Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. W zawodach wystartuje siedmioro zawodników ALKS STAL Grudziądz:

Urszula Łoś ( sprint, sprint drużynowy, keirin, 500m )
Aleksandra Tołomanow ( sprint, sprint drużynowy, keirin, 500m )

Rafał Sarnecki ( sprint drużynowy, sprint ),
Krzysztof Maksel ( sprint drużynowy, Keirin , 1 km ),
Mateusz Rudyk ( sprint drużynowy, sprint, Keirin ),
Mateusz Lipa ( sprint, Keirin, 1km )
Brtosz Rudyk ( wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie )

ME można oglądać bezpośrednio na kanale Eurosportu w dniach 19-22.10.2017 ( szczegółowy plan transmisji )

Wynik ME można również śledzić na stronie.

Jacek dnia 18 październik 2017 22:00:00 0 Komentarzy · 15 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Polski na Torze ( konkurencje nieolimpijskie ) - Pruszków 13-15.10.2017
Wyniki Mistrzostw Polski na Torze ( konkurencje nieolimpijskie ) w kat. U-23 i junior, które odbyły się w dniach 13-15.10.2017 w Pruszkowie.

Jacek dnia 15 październik 2017 22:00:00 0 Komentarzy · 18 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Polski Elity na Torze - Pruszków 5-9.09.2017
W dniach 5-8.09.2017 w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski na Torze w kategorii Elita oraz Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich.

W pierwszym dniu drużyna w składzie Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Mateusz Lipa zdobyła srebrny medal w sprincie drużynowym.

W sprincie drużynowym Kobiet złoty medal wywalczyła Urszula Łoś i Aleksandra Tołomanow, srebrny medal zdobyła Nikola Różyńsk i Ewa Fajkowska oraz brązowy Karolina Pizoń i Karolina Lipiejko.

W wyścigu drużynowym na 4000m drużyna kobieca w składzie Nicola Różyńska, Karolina Lipiejko, Karolina Pizoń, Ewa Fajkowska zdobyła brązowy medal.

W rozgrywanych Mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich juniorów młodszych Sylwia Kulczyk zdobyła złoty w wyścigu punktowym. W wyścigu punktowym juniorów młodszych srebrny medal wywalczył Radosław Lewandowski.

W drugim dniu Bartosz Rudyk zdobył srebrny medal w wyścigu na 4000m.

W sprincie złoty medal wywalczył Mateusz Rudyk a brązowy Rafał Sarnecki.

W sprincie Kobiet brązowy medal zdobyła Urszula Łoś.

W wyścigu na 500m juniorek młodszych brązowy Medal zdobyła Sylwia Kulczyk.

W trzecim dniu w Keirinie złoty medal wywalczył Mateusz Lipa a srebrny Krzysztof Maksel.

W Keirinie Kobiet brązowy medal zdobyła Karolina Pizoń.

W wyścigu Madison juniorów młodszych złoty medal zdobyli Radosław Lewandowski i Jakub Krysztofiak.

W ostatnim dniu w wyścigu na 1000m złoty medal zdobył Krzysztof Maksel a brązowy Kajetan Albanowski. w wyścigu na 500m Kobiet srebrny medal wywalczyła Karolina Pizoń a brązowy Nikola Różyńska.

W wyścigu Madison Kobiet brązowy medal zdobyły Karolina Pizoń i Ewa Fajkowska.

W wyścigu Madison brązowy medal wywalczył Bartosz Rudyk i Adrian Tekliński (SKC Tufo Prostejov)

Pełne wyniki

Zdjęcia z zawodów

Filmy z zawodów

Jacek dnia 08 październik 2017 18:00:00 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Polski 2017 w jeździe druzynowej - 1.10.2017 Godziesze Wielkie
W rozegranych na trasie Godziesze Wielkie - Godziesze Wielkie Mistrzostwach Polski w jeździe drużynowej zawodnicy ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz zdobyli 2 medale.

W kategorii Kobiet U-23 drużyna w składzie: Nikola Różyńska, Ewa Fajkowska, Karolina Lipiejko, Karolina Pizon zdobyła brązowy medal..

W kategorii juniorka drużyna w składzie: Julia Szyszka, Dominika Ciarkowska, Dominika Bykowska, Marta Brzozowska zdobyła brązowy medal.

Jacek dnia 01 październik 2017 22:00:00 0 Komentarzy · 23 Czytań · Drukuj · PDF
Mistrzostwa Polski 2016 w jeździe dwójkami - 29.09.2017 Godzisze Wielkie
W rozegranych w dniu 29.09.2017 Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami w kat. U-23 zawodniczki ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz Nikola Różyńska i Karolina Lipiejko zdobyły srebrny medal.

Jacek dnia 29 wrzesień 2017 20:00:00 0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj · PDF
Kolarska Liga UKS ( start wspólny ) - Mały Rudnik 24.09.2017
Wyniki VIII Ogólnopolskiego Wyścigu o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych ( start wspólny ) rozegranego 24 września 2017 w Małym Rudniku - zakończenie sezonu.

Jacek dnia 24 wrzesień 2017 14:00:00 0 Komentarzy · 33 Czytań · Drukuj · PDF
Kolarska Liga UKS w Jeździe Dwójkami - Robakowo 23.09.2017
Wyniki Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych w Jeździe Dwójkami rozegranych 23 września 2017 w Robakowie.

Jacek dnia 23 wrzesień 2017 21:00:00 0 Komentarzy · 37 Czytań · Drukuj · PDF